Полезные свойства голубики

Полезные свойства голубики

писать admin Опубликовано в: Голубика садовая Дата создания : 2016-07-07 Просмотров : 573 Комментарий : 0


Американські вчені вивчили 40 видів фруктів та овочів на предмет того, які з них будуть найефективніші для профілактики раку і захворювань системи кровообігу.


По результатам дослідження лохина зайняла перше місце з огляду на вміст у цій ягоді антиоксидантів, сполук які нейтралізують вільні радикали в організмі людини.  Виявилось, що лохина містить в 5 разів більше антиоксидантів, ніж горох, морква, кабачки, капуста. Антиоксиданти захищають наші клітини від старіння. Не буду зупинятись на користі антиоксидантів для життєдіяльності людини цієї інформації достатньо в інтернеті.  Варто пам'ятати, що найкращого джерела природних антиоксидантів і в таких кількості Ви не знайдете в жодному фрукті чи овочі.

 


Ще однією групою речовин, завдяки яким лохина стала дуже цінним продуктом, є фітоестрогени – рослинні гормони, які беруть участь у клітинному метаболізмі, блокують дію ензимів, що ініціюють гормонозалежні ракові пухлини. Встановлений факт, що фітоестрогени захищають організм від атеросклерозу і захворювання серця, зменшують вміст так званого поганого холестерину в крові.

Лохина буде дуже корисна людям, які мають проблеми з зором в тому числі при глаукомі. Постійне вживання ягід цієї рослини дозволяє знімати напруження з зорового нерва і поступово відновити зір.

Ягода лохини позитивно впливає на стан людини, яка страждає цукровим діабетом так як нормалізує роботу підшлункової залози і підсилює медикаментозну дію препаратів. Які понижують рівень цукру в крові.

Магній, що є в лохині у великій кількості,  має потужну заспокійливу дію, що робить її особливо необхідною для людей з хворобами серцево-судинної системи.

Завдяки вітамінам К і РР відбувається зниження ризику варикозу. Вітамін К сприяє згортанню крові. Що допомагає запобігати сильних втрат крові при різного роду ранах та травмах, під час хірургічно втручання, родів і т.д. Неоціненна користь лохи полягає в її здатності захищати організм від радіоактивного опромінення, зміцнювати стінки судині запобігати від руйнування клітин головного мозку та нервової системі.

 


В ягодах лохини міститься елагова і фолієва кислоти. Елагова кислота гальмує ріст ракових клітин печінки, легенів і гортані.  Фолієва  захищає від раку матки і благотворно впливає на розвиток плоду у вагітних жінок. 

Біологічні речовини ягід лохини допомагають регулярне споживання ягід сприяє покращенню зору, зменшити кількість холестеринових бляшок, укріпити стінки кровоносних судин. Сік ягід лохини виводить з організму шкідливі речовини наслідки радіоактивного опромінення,  викиди хімічної промисловості. 

Сік лохини має жарознижуючу властивість і рекомендується при підвищеній температурі тіла. 

Ця ягода є досить ефективною і при вирішенні проблеми із надлишковою вагою – вона підтримує вітамінний баланс в організмі і розчіплює жирову тканину.  Додавайте ягоду лохини під час приготування смузі та отримуйте корисний напій. 

 


  Лохина нормалізує та відновлює роботу шлунково-кишкового тракту, нормалізує тиск, знижує рівень цукру в крові, захищає організм від вірусних захворювань, запобігає та зупинити розвиток варикозу, ефективно допомагає при проблемах із зором.